STORMSCOPE® WX-500   
 
System Stormscope WX-500, prezentujący informacje o błyskawicach w zasięgu 25-200 mil morskich, został zaprojektowany do współpracy z najpopularniejszymi wyświetlaczami wielofunkcyjnymi nowej generacji. System WX-500 może wyświetlać informacje o błyskawicach bezpośrednio na wyświetlaczu wielofunkcyjnym MFD – na dedykowanej stronie lub na ruchomej mapie. Nawet jeśli twoje wyświetlacze MFD już korzystają z łącza pogodowego, nic nie zapewni tak dokładnego i aktualnego mapowania wszystkich błyskawic jak system Stormscope. System WX-500 pozwala również wybrać między trybem wykrywania komórek burzowych a trybem uderzeniowym, zgodnie z twoimi preferencjami. Poprzez dodanie systemu Stormscope do systemu SkyWatch lub SkyWatch HP, informacje o zagrażających obiektach oraz o błyskawicach mogą być połączone z informacjami z łącza pogodowego oraz z informacjami radarowymi.* Tryby pracy systemów Stormscope WX-500 oraz SkyWatch są sterowane, z wykorzystaniem urządzenia RCG350, bezpośrednio z wyświetlacza MFD lub wyświetlacza radarowego. Pozwala to na ograniczenie zajmowanego miejsca i kosztów dodatkowego urządzenia sterującego.

STORMSCOPE WX-950   
 
Jeśli preferujesz dedykowany wyświetlacz, będący zawsze na wierzchu, WX-950 jest odmianą systemu Stormscope właśnie dla Ciebie. WX-950 ma dwa tryby pracy – tryb komórkowy i tryb uderzenia pioruna. W trybie komórkowym system wykrywa błyskawice w odległości do 200 mil morskich i wyświetla na ekranie obszary największego ich natężenia. W okresach dużej aktywności elektrycznej tryb ten pozwala zaobserwować ewentualne ścieżki pozwalające na bezpieczne ominięcie burzy. W trybie uderzeniowym, WX-950 wykrywa i mapuje pojedyncze błyskawice, pozwalając monitorować sporadyczną aktywność elektryczną wskazującą na powstawanie burzy. Zakresy pracy systemu to 25, 50, 100 lub 200 mil morskich dostępne w dwóch odmianach o polu obserwacji do przodu 360° i 120°.

STORMSCOPE WX-1000   
 
Wreszcie nie musisz już być meteorologiem, aby móc przewidywać pogodę. Jak wszystkie systemy Stormscope, seria WX-1000 zapewnia wczesne wykrycie komórek burzowych i wyświetla błyskawice w zasięgu do 200 mil morskich. Po prostu włącz system i obserwuj aktywność burzową nawet przed startem. Wybierz cztery zakresy pracy, dwa oddzielne widoki, wbudowaną listę kontrolną i stoper aby śledzić szacowany czas dolotu. Wersja WX-1000E może być skonfigurowana do wyświetlania na ekranach EFIS lub wyświetlaczu radarowym.
 
SYSTEM ANTYKOLIZYJNY SKYWATCH   
 
Gdy połączysz systemy antykolizyjne SkyWatch lub SkyWatch HP z systemem Stormscope możesz jednocześnie monitorować aktywność burzową oraz pojawiające się zagrożenie ze strony otaczających Cię statków powietrznych – wszystko na tych samych ekranach. Systemy SkyWatch i SkyWatch HP zostały zaprojektowane aby sprostać dzisiejszym i przyszłym wymaganiom i stanowią idealne uzupełnienie systemu Stormscope, zapewniając Ci jasny obraz sytuacji.


SYSTEM ANTYKOLIZYJNY SKYWATCH POŁĄCZONY Z SYSTEMEM STORMSCOPE WX-1000   
 
Łącząc systemy antykolizyjne SkyWatch i SkyWatch HP z systemem Stormscope WX-1000 piloci zyskują możliwość monitorowania aktywności burzowej i zagrażających im obiektów na tym samym jasnym i kompaktowym, trzycalowym monitorze kineskopowym CRT. System WX-1000 automatycznie wyświetla informacje systemu SkyWatch gdy pojawia się zagrożenie. Po minięciu zagrożenia system powraca do wyświetlania informacji z systemu Stormscope. Piloci mogą również przechodzić pomiędzy informacjami o błyskawicach a informacjami z systemu antykolizyjnego wykorzystując do tego przełącznik montowany w panelu. Dodatkowo połączenie systemów WX-1000E 429 EFIS i systemu SkyWatch HP pozwala pilotowi na obserwację informacji o błyskawicach i ruchu powietrznym na wybranych monitorach ARINC 429 EFIS.

SYSTEM ANTYKOLIZYJNY SKYWATCH POŁĄCZONY Z SYSTEMEM STORMSCOPE WX-500   
 
Prezentujesz informacje z systemu Stormscope WX-500 na wyświetlaczach wielofunkcyjnych lub wyświetlaczu radarowym? Dodając do tego system SkyWatch lub SkyWatch HP pozwoli Ci jednocześnie wyświetlać informacje o zagrażającym ruchu powietrznym na tych samych wyświetlaczach. Zasięg i tryby pracy systemów SkyWatch i Stormscope WX-500 są sterowane bezpośrednio przez panele sterujące wyświetlaczy wielofunkcyjnych MFD lub wyświetlacza radarowego (wykorzystuje się komputer RCG350). Możesz również oglądać informacje o błyskawicach i zagrażającym ruchu powietrznym na wyświetlaczu ruchomej mapy lub na wybranej stronie wyświetlacza. Informacje obu systemów SkyWatch i Stormscope mogą być również nałożone na ekranach opadów atmosferycznych z kompatybilnego radaru pogodowego.

do góry

Wykonanie strony www - Never Better Studio