System Wykrywania Zjawisk Meteorologicznych TWX670

Błyskawica jest jednym z pierwszych objawów charakteryzujących strefę burzy, które można zaobserwować. W przeciwieństwie do opadu deszczu błyskawica jest najlepiej rozpoznawalną oznaką nadciągającej burzy. Nowy systemem TWX670 firmy Avidyne stanowi drugą generację urządzeń przeznaczonym do wykrywania stref burzowych na podstawie obserwacji błyskawic. System dostarcza, w prostej i przystępnej formie, bieżący kolorowy obraz pogody w najbliższym otoczeniu samolotu.Wysoka Dokładność Gwarantuje Prawidłowe Wykrycie Zjawisk Meteorologicznych

TWX670 jest pierwszym, działającym w czasie rzeczywistym, urządzeniem obszarowym  wykrywającym błyskawice, którego zadaniem jest ostrzeganie o niekorzystnych zjawiskach meteorologicznych. Dokładnie wykrywa i obrazuje wyładowania atmosferyczne (pierwsze oznaki burzy) niezależnie od tego jaki manewr samolot aktualnie wykonuje. To co znacząco poprawiło jakość urządzenia, w stosunku do urządzeń poprzedniej generacji, to informowanie o zagrożeniach na bliskim dystansie 0-25nm. Dzięki temu system ten doskonale uzupełnia globalny, satelitarny system transmisji danych meteorologicznych.

Uzupełnić Obraz

Położenie stref burzowych oraz ich intensywność obrazowana jest w postaci kolorowego konturu, co eliminuje błędy w interpretacji zmian w sytuacji burzowej. TWX670 na bieżąco prezentuje kolorową mapę wyładowań atmosferycznych, co ułatwia pilotowi określenie obszaru o największym nasileniu burzy oraz ewentualnych obszarów wystąpienia uskoku wiatru (windshear, microbursts), turbulencji, gradobicia i oblodzenia.

Tryb TWxCellTM

TWX670 posiada tryb kolorowego obrazowania stref burzowych TWxCell. Każda ze tref wyświetlana jest w postaci sześciokąta, którego kolor określa natężenie zjawiska. Kolorowe sześciokątny tworzą mapę obszarów burzowych uwzględniając ich intensywność. Tryb TWxCell umożliwia pilotowi szybkie wykrycie rejonów o największej intensywności burzy.

System TWX670 wykorzystuje dane o wszystkich wyładowania atmosferycznych zarejestrowanych w ciągu ostatnich trzech minut nie zależnie od kolejności ich następowania. Umożliwia to bardziej  dynamiczne obrazowanie wyładowań atmosferycznych, ich częstotliwości jak i intensywności, co daje dokładniejszą informację o sytuacji meteorologicznej.


Tryb Strike

W trybie Strike urządzenie jest w stanie wyświetlić do 1240 uderzeń piorunów w ciągu trzech minut. Określana jest odległość, namiar oraz intensywność każdego z uderzeń. O kolorze znacznika decyduje  intensywność a nie czas od uderzenia pioruna. Dzięki temu wcześniejsze uderzenia nie są w stanie zasłonić tych, które są bliżej i aktualnie następują. Tryb Strike jest wygodniejszy dla pilotów, którzy dotychczas korzystali z mniej zaawansowanych systemów. Wykorzystanie kolorowych znaczników pomaga w identyfikacji obszarów o wysokiej intensywności zjawisk przy jednoczesnym informowaniu o pojedynczych wyładowaniach.

Wielofunkcyjny MHD300

MHD300 firmy Avidyne umożliwia prezentację informacji z TWX670, o ruch lotniczym, gdy jest połączony z systemem TAS serii TAS600, oraz z TAWS gdy współpracuje z systemem EGPWS firmy Honeywell. Posiada on standardową strukturę 3-ATI, która umożliwia łatwy montaż praktycznie w każdym samolocie i śmigłowcu. Dostępna jest również wersja kompatybilna z NVG.

do góry

Wykonanie strony www - Never Better Studio