Zalety Avidyne

Avidyne jest zaangażowany w projektowanie urządzeń poprawiających bezpieczeństwo poprzez zwiększenie orientacji pilota w otaczającej sytuacji. I co równie ważne, Avidyne koncentruje się na tworzeniu produktów, które są łatwe w użyciu. FlightMax EX500 oferuje najbardziej przyjazny wyświetlacz wielofunkcyjny dostępny dla lotnictwa ogólnego.

Interfejs użytkownika EX500 znacząco zwiększa możliwość dostępu do najważniejszych danych dotyczących lotu. Ten sposób zaprojektowania zapewnia, że użytkowanie urządzenia jest łatwe i spójne poprzez możliwość wyboru i wyświetlania potrzebnych danych na pojedynczej łatwo interpretowalnej zintegrowanej mapie ruchomej.  FLIGHTMAX EX5000 może także służyć jako pokładowy ekran radaru zapewniając łatwy dostęp do trybów pracy radaru oraz do kontroli orientacji przestrzennej statku powietrznego.Dzięki trybowi wypośrodkowanej mapy można wyświetlać mapę planu lotu wraz z danymi radarowymi, pogodowymi, danymi o obszarach przestrzeni powietrznej, ruchu lotniczym i terenie. Wszystko to jest możliwe bez opuszczania trybu mapy. Dzięki temu jest to jedyny duży wyświetlacz, który zapewnia całościowy obraz sytuacji przy jednoczesnej łatwości użytkowania.

Najlepsza mapa

EX500 zapewnia aktualny obraz sytuacji pogodowej pozwalając oglądać otrzymane przez łącza danych graficzne mapy pogody zintegrowane z widokiem planu lotu oraz informacjami o ruchu lotniczym i terenie na ruchomej mapie.
 
Obszary przestrzeni powietrznej są wyświetlane przy użyciu kolorów w celu zwiększenia przejrzystości. Obszary te mogą być wyświetlane jednocześnie z  danymi NEXRAD oraz z danymi z radaru pogodowego w celu stworzenia jak najbardziej całościowego obrazu sytuacji. Kompleksowe dane Jeppesen NavData™ oraz baza danych przeszkód lotniczych w Ameryce Północnej zapewniają doskonały pogląd na otoczenie w którym wykonywany jest lot. Możliwość włączania poszczególnych warstw pozwala na dodawanie informacji o ruchu lotniczym oraz informacji z radaru w trybie widoku do przodu (180 stopni) lub dookoła (360 stopni).


Lot po łuku

Podczas podejścia do lądowania z wykorzystaniem GPS, wyświetlacz EX500 wyraźnie pokazuje, wygięte odcinki toru lotu przekazane przez GPS, w tym łuki DME, obszary oczekiwania i manewry. Informacje te mogą być wzbogacone o warstwy dotyczące ruchu lotniczego, terenu, pogody, planów lotnisk i dróg startowych. Dzięki elektronicznym mapom Avidyne CMax™, EX500 umożliwia łatwe podejście do lądowanie według przyrządów.
Jasny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości

Wyświetlacz EX500 jest wiodącą w branży, wysokiej rozdzielczości, aktywną matrycą ciekłokrystaliczną (AMLCD), umożliwiającą korzystanie z najbardziej wszechstronnych dostępnych ruchomych map na dużym ekranie. Dzięki prawie trzykrotnie większej w porównaniu do wyświetlaczy poprzedniej generacji liczbie pikseli, i niezwykle szerokiemu kątowi widzenia, EX500 oferuje jasny i zwięzły obraz sytuacji nawigacyjnej i pogodowej na wyjątkowo czytelnej i kolorowej mapie terenu.

do góry

Wykonanie strony www - Never Better Studio