ASPEN AVIONICS


O Aspen Avionics, Inc.

Aspen Avionics, z siedzibą w Albuquerque, New Mexico powstała jako inicjatywa pasjonatów lotnictwa w 2004 roku. Firma ta specjalizuje się pozyskiwaniem i adaptacją istniejących już rozwiązań ( komercyjnego czy też biznesowo lotnictwa) na potrzeby kokpitów General Aviation. Produkty ASPEN dostarczają większej świadomości warunków podczas lotu, redukują nakład pracy pilota i sprawiają, że operacje VFR i IFR  stają się bezpieczne. Idea jaka przyświeca działalności firmy Aspen to przekonanie, że wyposażenie samolotu w najnowszy sprzęt awioniczny nie musi od razu oznaczać ogromnych kosztów zarówno zakupu samego wyposażenia, jak i jego instalacji.

Flagową linią produktów firmy Aspen są wyświetlacze parametrów lotu serii Evolution- najbardziej innowacyjny i też dostępny cenowo certyfikowany system wielofunkcyjnych wyświetlaczy przeznaczonych dla General Aviation. System Evolution pozwala właścicielowi samolotu przeprowadzić modyfikację wnętrza kokpitu stopniowo, zastępując klasyczne oprzyrządowanie jednym, dwoma czy też od razu 6 wielofunkcyjnymi wyświetlaczami. Poza tym łatwe w instalacji i korzystne cenowo oprogramowanie pozwala w szerokim zakresie wykorzystywać urządzenia Evolution bez konieczności drastycznej przebudowy kokpitu już w pierwszym kroku jego modyfikacji.

Pierwszym, certyfikowany w 2005 roku, produktem Aspen jest wyświetlacz ostrzegający o zagrożeniach terenowych i prezentujący prędkość pionową-  AT300 Hazard Awareness Display. AT300 został zaprojektowany by zastąpić mechaniczny wariometr i certyfikowany jest zgodnie z TSO C8d ( jako wariometr) i TSO C113 ( jako MFD).

Kierowana przez doświadczonego wieloma latami pracy w przemyśle lotniczym Johna Uczekaj firma Aspen działa prężnie na rynku i odznacza się silnym wzrostem kapitału. Inwestorami firmy są:  Granite Ventures, vSpring Capital, Wasatch Venture Fund, Fort Washington Capital Partners oraz Sun Mountain Capital.


Do Pobrabnia:


EFD1000_PRO_PFD.pdf
EFD1000_PFD_series.pdf
EFD1000_PFD_and_EFD1000_MFD_EFD500MFD.pdf
EFD1000_PFD_and_EFD1000_MFD.pdf
EFD1000_PFD_and_EFD500_MFD.pdf

EFD500_MFD.pdf

EFD1000_MFD.pdf

do góry

Wykonanie strony www - Never Better Studio